خانه / ارتباط با ما / پرسشنامه استاندارد هیجانات تحصیلی (پیشرفت) پکران و همکاران ۲۰۰۲، ۷۵ سوالی

پرسشنامه استاندارد هیجانات تحصیلی (پیشرفت) پکران و همکاران ۲۰۰۲، ۷۵ سوالی

پرسشنامه استاندارد هیجانات تحصیلی (پیشرفت) پکران و همکاران ۲۰۰۲، ۷۵ سوالی

پرسشنامه هیجانات تحصیلی، توسط پکران و همکاران (۲۰۰۲) طراحی شده  و هیجانات مثبت و منفی را می سنجد. این مقیاس دارای ۷۵ گویه و دارای سه بخش هیجان­ های کلاسی، یادگیری و امتحان است. دو بعد هیجان­ های مثبت (دارای سه خرده­ مقیاس لذت، امیدواری و غرور) و هیجان­ های منفی (دارای پنج خرده­ مقیاس خشم، اضطراب، شرم، ناامیدی و خستگی) می باشد که با یک مقیاس لیکرت پنج درجه ­ای (هرگز تا همیشه) و هر ماده دارای ارزشی بین ۱ تا ۵ است. با سؤالاتی مانند: (مشتاقانه منتظر مطالعه هستم.) هیجانات تحصیلی را می­ سنجد.

هیجانات پیشرفت:

پکران، گوتز، تیتز و پری (۲۰۰۲)، هیجان­ های پیشرفت را هیجان­ هایی می­ دانند که به طور مستقیم با فعالیت­ های پیشرفت یا پیامدهای پیشرفت گره خورده ­اند.

این هیجان­ ها موقعیت­ های گوناگون حضور در کلاس درس، امتحان و زمان مطالعه را شامل می ­شوند.  پکران  از هیجان­ های ویژه ­ای که توسط دانش­ آموزان در موقعیت­ های یادگیری تجربه می­ شود و مستقیما با یادگیری تحصیلی و موفقیت آموزشی مربوط هستند، با عنوان هیجان­ های پیشرفت یاد می­ کند.

هیجان­ های مثبت (غرور، امیدواری و لذت) و هیجان­ های منفی (خشم، اضطراب، ناامیدی، شرم و خستگی) می­ باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه هیجانات تحصیلی

روایی ابزار جمع آوری داده 

اعتبار یا روایی با این مسئله سر و کار دارد که یک ابزار اندازه گیری تا چه حد چیزی را اندازه می گیرد که ما فکر می کنیم( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  روایی  پرسشنامه هیجانات تحصیلی توسط  اساتید و متخصصان این حوزه تأیید شده است.(توضیحات کامل در داخل فایل)

 پایایی ابزار جمع آوری داده 

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد، یعنی  اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد( سرمد و همکاران،۱۳۹۰).  پایایی پرسشنامه هیجانات تحصیلی از روش آلفای کرونباخ بالای۷۰ صدم  به دست آمده است.(توضیحات کامل در داخل فایل).

درباره ی admin

همچنین ببینید

دانلود پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت با موضوع سیستم پاداش

دانلود پاورپوینت فصل دهم کتاب مدیریت منابع انسانی سعادت با موضوع سیستم پاداش، در قالب …

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری اجتماعی(فصل دوم )

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش سازگاری اجتماعی(فصل دوم ) سازگاري اجتماعي معمولاً در اصطلاحات نقش‌هاي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *